Strona główna

Meble kolonialne - informacje

Meble kolonialne mają swój początek w XIX wieku, gdzie na terenach Tajlandii i Indii, koloniści angielscy zaczęli stosować do produkcji mebli produkty lokalne tj drzewo egzotyczne, które sprawdzało się w egzotycznym klimacie, było trwałe i bardzo efektowne.

Były to meble wzorowane na stylu angielskim wykonywane z przepięknych gatunków drewien egzotycznych tj mahoń, palisander z czasem tez i mangowiec indyjski. Wszystkie meble kolonialne wykonywane były ręcznie przez miejscowych rzemieślników, którzy powoli zaczęli dodawać coś od siebie co spowodowało ich oryginalny charakter. Stworzono wtedy w ten sposób szeroką gamę zróżnicowanych stylistycznie mebli. Do przystosowana mebli do gorącego klimatu, rzemieślnicy często wstawiali w komody kolonialne siatki przeciw owadom, ażurowe żeliwne wstawki, aby umożliwić swobodny przepływ powietrza jak również dodawano akcenty egzotyczne w postaci rzeźbień.
W ten sposób zapoczątkowany został styl kolonialny w meblarstwie, który jest jednym z najpopularniejszych stylów wystroju wnętrz. Charakteryzuje się ciemną kolorystyką , stylowym klasycznym designem, elegancją , wygodą i naturalnym pięknem drewna. Aktualnie najwięcej mebli kolonialnych produkowanych jest w Indiach, są one wysokiej jakości i mają swój niepowtarzalny klimat.
Producenci w Indiach idą z duchem czasu wzorując się nowoczesnym designem, tworzą niepowtarzalne nowoczesne meble drewniane wykonywane z przepięknego palisandru i oryginalnego mangowca. Drewno jakie używają do produkcji, pochodzi z ekologicznych upraw, i jest najwyższej jakości.

Bardzo ważne tez jest to, że meble indyjskie w całości wykonywane są z drewna, co powoduje, że są wytrzymałe i bardzo praktyczne. Drewno egzotyczne charakteryzuje się bogatą ilością słoi i kolorów oraz tym co jest niesamowite - jest ciepłe i mile w dotyku. Bogactwo kolorów i wzorów indyjskich mebli drewnianych powoduje, iż te meble zawsze są na czasie i chętnie kupowane są przez europejczyków.

Sklep internetowy DrHouse z meblami indyjskimi to miejsce gdzie każdy ma łatwy dostęp do szerokiej gamy mebli indyjskich i może stworzyć swój niepowtarzalny i egzotyczny kącik w swoim domu.
Zajmujemy się internetową sprzedażą mebli drewnianych i z luster. Oferujemy nowe meble kolonialne , w tym meble indyjskie oraz meble palisander. Dla klientów gustujących w nowoczesnym stylu dekoracji domu, polecana jest witryna kolonialna, oraz hit sezonu meble z luster. Nasza komoda kolonialna produkowana jest z wysokogatunkowego drewna, odpornego na zarysowania. Dostępna w naszym sklepie komoda indyjska, jak i regał kolonialny wykonane są ręcznie, w kolorze ciemnego brązu. Oprócz mebli sprzedajemy lustra ażurowe oraz meble lustrzane. Zapraszamy na stronę naszego sklepu, oraz do zakupów.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.